Valikko

VII St. Michel Winter Open

Alkukilpailu kisattu, huomiset finalistit tiedossa.

A-finalistit:

Alkukilpailun 5s. tuloksella:

Kallio Jesse TPS
Tiainen Samuli Siniset
Riikonen Petri Ysisata
Rikkola Juuso TPS
Puharinen Pyry GB
Westlin Joakim Pinjets
Oksanen Niko All Stars
Rissanen Juho Mainarit
Tiainen Juuso Siniset
Uotila Pasi Ailec
Päiväniemi Sami Veljmiehet
Huttunen Lauri Ysisata
Ikävalko Janne Siniset
Lundén Roosa GB

4x5s. yhteistuloksella:

Hurri Kari, Ysisata
Jehkinen Joonas, Mainarit

Desperado:

Teemu Putkisto, Bay
Marko Koponen, StMB

Junnutour - finalistit:

Junnutour-osakilpailun yhteydessä heitetyistä eristä paras tasoituksellisella alkukilpailutuloksella A-finaalin ulkopuolelle jäävä M-D luokan tyttö ja poika A-finaaliin ja paras tasoituksellisella alkukilpailutuloksella B-finaalin ulkopuolelle jäävä BCD luokan tyttö ja poika B-finaaliin:

Pojat:

Soukka Jani, Ice-Bowling

Tytöt:

Rantamäki Ella, Cherry

 

 

B-Finalistit: 

Alkukilpailun 5s. tuloksella:

Sivonen Marko X-COM
Päiviö Patrik Siniset
Pukkila Pekka StMB
Makkonen Saku Purilaat
Takoja Timo StMB
Pesonen Hannu StMB
Ruohoaho Paavo StMB
Korhonen Väinö StMB
Niiranen Markku Tervake
Myyryläinen Tero StMB
Ampuja Voitto X-COM
Ihalainen Kimmo StMB
Oinonen Jaakko StMB
Nykänen Mari BooM
Palokoski Raimo RC
Pöntinen Aki StMB

Desperado:

Lauri Hyttinen, StMB
Petri Rapeli, UK88

Junnutour - finalistit:

Junnutour-osakilpailun yhteydessä heitetyistä eristä paras tasoituksellisella alkukilpailutuloksella A-finaalin ulkopuolelle jäävä M-D luokan tyttö ja poika A-finaaliin ja paras tasoituksellisella alkukilpailutuloksella B-finaalin ulkopuolelle jäävä BCD luokan tyttö ja poika B-finaaliin:

Pojat:

Lahti Markus, TKK

Tytöt:

Laukkanen Tiiamari, Pinfans

 

 

  • Kilpailun yhteistyökumppanit

  •  
  •  
  • AS-Huolto
  • VPH Kuljetus
  • Lounaskahvila-pitopalvelu Katriina
  • Misra Oy
  • Rokkaknives
  • OfficePro
  • Mikkelin Kiinteistöpysäkki
  • Sitowise
  • Fressi
  • Jousiteos Oy
  • Etelä-Savon Mainospiste
  • Mikkelin Romumetalli Oy
  • Mikkelin Rakennus ja Saneeraus Oy
  • Mikkelin Toimistotarvike

  • Simo Pekonen
  • Arlaine Oy
  • Kuljetus J.Huotari Ky

  • Mainostoimisto Groteski
  • Mikkelin Kaupunki
  • Mikkelin Keilahalli
  • Suomen Keilailuliitto